Szkolenie VR@Geoparks w Geoparku Madonie

W dniach od 4 do 8 października w Geoparku Madonie we Włoszech odbyło się spotkanie szkoleniowe dla uczestników projektu VR@Geoparks finansowanego z programu Erasmus + .

W czasie bardzo intensywnego tygodnia roboczego przedstawiciele Geoparku Świętokrzyskiego mogli zorientować się jak funkcjonuję geopark, który jest częścią Światowej Sieci Geoparków już od 17 lat

W czasie szkolenia zaprezentowano sposoby promocji dziedzictwa geologiczne, przyrody żywej czy kulturowego – co jest dla nas bardzo cenne w kontekście Geoparku Świętokrzyskiego, jako nowego obszaru w Sieci Geoparków UNESCO.

Uczestnicy spotkania odwiedzili takie miasta i miejscowości jak: Petralia Sottana, Castelbuono, Polizzi Generosa, Pamelermo oraz Cefalù

Dodajmy, że w czasie spotkania promowany był obszar Geoparku Świetokrzyskiego, a uczestnicy projektu VR@Geoparks będą gościć w Polsce w maju 2022 roku.

Mamy również nadzieje, że ta wizyta pokutuje kolejnymi wspólnymi projektami.  Współpraca międzynarodowa jest obligatoryjna dla Geoparków UNESCO i wymagana przez Światową Sieć Geoparków, jest ona wysoko punktowana w kontekście kolejnej ewaluacji naszego obszaru.

Dodajmy również, że efektem obecnego projektu będzie aplikacja multimedialna. Dzięki której będzie można za pomocą telefonów i tabletów wirtualnie odwiedzić geoparki uczestniczące w projekcie. Sama aplikacja będzie gotowa 2023 roku.

dig

What's your reaction?
0Cool0Upset0Love0Lol
O Geoparku
Informacje praktyczne
Kontakt
Geopark Świętokrzyski
MODERNIZACJA STRONY SFINANSOWANA ZOSTAŁA ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W RAMACH UMOWY EST-IV.35.2021
cert-pot

2021 © Geopark Świętokrzyski | made with by fajne studio kreatywne

do góry Skip to content