Spotkanie projektowe ,,Geoeducation for everyone”

Pierwszy dzień spotkania w ramach projektu ,,Geoeducation for everyone” upłynął pod znakiem edukacji i geologii.
Nasi partnerzy z Włoch, Portugalii,  Turcji odwiedzili Geonatura Kielce – Centrum Geoedukacji i Muzeum Geologicznew Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy – Oddział Świętokrzyski w Kielcach.
Podczas wizyty prezentowaliśmy nasze doświadczenia związane z edukacją geologiczną dzieci i młodzieży oraz różne sposoby interpretacji dziedzictwa geologicznego regionu świętokrzyskiego. Szczególną uwagę poświęciliśmy prezentacji Geopark Świętokrzyski/ The Holy Cross Mountains Geopark i unikatowego dziedzictwa geologicznego Geoparku, w kontekście międzynarodowej rangi UNESCO Global Geopark i przynależności do Global Geoparks Network i European Geoparks Network.

Kolejny dzień wizyty naszych gości z Włoch,  Portugali  i Turcji. w ramach projektu ,Geoeducation for everyone”.
Pierwszym obiektem na trasie dzisiejszej wizyty była Kadzielnia\, gdzie uczestnicy projektu mieli okazję spotkać się z Marcin Chłodnicki – Wiceprezydent Kielc oraz Mirosławem Hejdukiem – Dyrektorem Geonatury Kielce. Urozmaiceniem wizyty na Kadzielni był zjazd Tyrolki & Hamaki na Kadzielni – Podniebna Trasa Widokowa Kielc, za co serdecznie dziękujemy ekipie Tyrolki na czele z Bartosz Świtek.
Prezentując walory przyrodnicze i kulturowe Miasto Kielce odwiedziliśmy również:

 

Kolejny dzień wizyty naszych gości z Włoch, Portugali i Turcji odbywającej się w ramach projektu ,,Geoeducation for everyone” upłynął pod znakiem dziedzictwa kulturowego, edukacji szkolnej i popularyzacji nauki oraz poznania pracy samorządu terytorialnego.
Kluczowe punkty dzisiejszego dnia stanowiły:

 

Nasi partnerzy z Włoch , Portugalii  i Turcji  w ostatnim dniu wizyty, w ramach projektu ,,Geoeducation for everyone” odbyli wycieczkę po wybranych obiektach geologiczno-kulturowych położonych na terenie Geopark Świętokrzyski/ The Holy Cross Mountains Geopark i Gmina Chęciny.
Dzisiejsza wizyta w telegraficznym skrócie:
Organizacja wizyty na terenie Miasta Chęciny była możliwa dzięki wsparciu Gminy i Miasta Chęciny za co składamy serdeczne podziękowania Panu Robertowi Jaworskiemu – Burmistrzowi Gminy i Miasta Chęciny Podsumowaniem dzisiejszego dnia a zarazem wizyty projektowej było wręczenie naszym gościom certyfikatów, które miało miejsce
w GRAND HOTEL Kielce. Przy okazji wręczenia certyfikatów nasi goście otrzymali również gadżety i materiały promujące Miasto Kielce, za co składamy serdeczne podziękowania dla Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urząd Miasta Kielce
Podsumowując wizytę dziękujemy wszystkim instytucjom, organizacjom i  osobom, które pomogły przy jej organizacji i prezentacji naszym gościom walorów przyrodniczo-kulturowych Geoparku Świętokrzyskiego – Światowego Geoparku UNESCO

.

What's your reaction?
0Cool0Upset0Love0Lol
O Geoparku
Informacje praktyczne
Kontakt
Geopark Świętokrzyski
MODERNIZACJA STRONY SFINANSOWANA ZOSTAŁA ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W RAMACH UMOWY EST-IV.35.2021
cert-pot

2021 © Geopark Świętokrzyski | made with by fajne studio kreatywne

do góry
Skip to content