Certyfikat POT dla Geoparku Świętokrzyskiego

Certyfikat POT dla Geoparku Świętokrzyskiego

Geopark Świętokrzyski otrzymał w dniu 25 listopada na gali w Warszawie certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny w 2021 roku.
Konkurs ten miał ba celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację.
Dla POT bardzo ważne jest również wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.

 

Warto przypomnieć, że Geopark Świętokrzyski zarządzany przez stowarzyszenie gmin Kielce, Chęciny, Morawica, Nowiny i Piekoszów, w kwietniu bieżącego roku uzyskał status Światowego Geoparku UNESCO. Certyfikat POT jest potwierdzeniem, że formuła geoparku UNESCO była dobrym kierunkiem dla wykreowania produktu turystycznego opartego na dziedzictwie przyrodniczo-kulturowym i współpracy partnerskiej.

Cieszymy się, że partnerstwo lokalne pomiędzy gminami a także współpraca z instytucjami naukowymi, organizacjami pozarządowymi czy biznesem zaowocowały stworzeniem ciekawego produktu turystycznego, który znalazł uznanie w oczach kapituły konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny w Polsce, w 2021 roku. Mamy nadzieję na kontynuację tej dobrej współpracy i wzmacnianie marki turystycznej regionu i geoparku świętokrzyskiego na forum krajowym i międzynarodowym – podkreśla Michał Poros, przewodniczący zarządu Geoparku Świętokrzyskiego.

 

 

What's your reaction?
0Cool0Upset0Love0Lol
O Geoparku
Informacje praktyczne
Kontakt
Geopark Świętokrzyski
MODERNIZACJA STRONY SFINANSOWANA ZOSTAŁA ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W RAMACH UMOWY EST-IV.35.2021
cert-pot

2021 © Geopark Świętokrzyski | made with by fajne studio kreatywne

do góry
Skip to content