Spotkanie projektowe „Geoturystyka i geoparki – rozwój edukacji w naukach o Ziemi i środowisku dla zrównoważonych społeczeństw”

W dnia 7 – 14 września odbyło się spotkanie na Islandii zrealizowanego w ramach projektu „Geoturystyka i geoparki – rozwój edukacji w naukach o Ziemi i środowisku dla zrównoważonych społeczeństw” finansowanego z Funduszy EOG i norweskich.

Liderami projektu jest Katedra Geologii Ogólnej i Geoturystyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, natomiast partnerami  konsorcjum Uniwersytetu południowej Islandii wraz ze Światowym Geoparkiem UNESCO Katla, oraz Świętokrzyski Światowy Geopark UNESCO.

Spotkanie obejmowało seminaria, konferencję i cykl wyjazdów terenowych zorganizowanych przez stronę Islandzką.

Poza poznaniem islandzkich doświadczeń z zakresu geoturystyki, zagospodarowania geostanowisk i edukacji geologicznej mieliśmy możliwość zaprezentowania i promocji dobrych praktyk w tym zakresie z terenie Geoparku Świętokrzyskiego. 

Dodajmy, że w ramach tego projektu zostanie opracowany i wydrukowany przewodnik terenowy dla studentów po obszarze Geoparku Świętokrzyskiego. Natomiast spotkanie podsumowujące odbędzie się w przyszłym roku we wrześniu w Kielcach, gdzie będziemy gościć naszych krakowskich Islandzkich partnerów.

Realizacja projektu wpisuje się w działania statutowe Geoparku związane z rozwijaniem współpracy sieciowej w ramach Globalnej, w tym Europejskiej Sieci Geoparków UNESCO.

Dodajmy, że spotkanie w całości zostało sfinansowane z z Funduszy EOG i norweskich.

What's your reaction?
0Cool0Upset0Love0Lol
O Geoparku
Informacje praktyczne
Kontakt
Geopark Świętokrzyski
MODERNIZACJA STRONY SFINANSOWANA ZOSTAŁA ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W RAMACH UMOWY EST-IV.35.2021
cert-pot

2021 © Geopark Świętokrzyski | made with by fajne studio kreatywne

do góry
Skip to content